Najczęstsze wyszukiwania Google 2023

Google opublikowało niedawno materiał dotyczący popularności fraz wyszukiwanych w 2020 roku. O tym, że miniony rok, był rokiem wyjątkowym, nie trzeba nikogo przekonywać.

Google opublikowało niedawno materiał dotyczący popularności fraz wyszukiwanych w 2020 roku. O tym, że miniony rok, był rokiem wyjątkowym, nie trzeba nikogo przekonywać. Dowody zauważalne są niemal wszędzie, nie mogło zabraknąć ich również w opublikowanym zestawieniu. Na podstawie danych przedstawionych przez Google Trends, przygotowaliśmy artykuł, który pozwoli przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Ranking wyszukiwań jasno wskazuje, że trendy się zmieniły. Ze zmianami mamy do czynienia nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jak wygląda zestawienie najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników wyszukiwarki Google, słów kluczowych i tematów w 2020 roku? Sprawdź poniżej!

Tematy najszybciej zyskujące na popularności (na terenie Polski i świata)

Jak z pewnością się domyślasz, najpopularniejsze i często wpisywane przez użytkowników frazy związane były z koronawirusem. Internauci z dużym zaangażowaniem kierowali do Google zapytania dotyczące statystyk zachorowalności, konieczności wprowadzenia nowych obostrzeń, zasad bezpieczeństwa, objawów wirusa oraz innych szczegółów nawiązujących do pandemii. Celem, rzecz jasna, były rzetelne informacje na dany temat.

Oto ranking fraz z tej kategorii, przedstawiający listę wyszukiwań w Google – w Polsce i globalnie.

frazy najszybciej zyskujące popularność w Google
frazy najszybciej zyskujące popularność w Google

Tematy, najczęściej wyszukiwane w Google – News

Najwięcej mówiło się o… koronawirusie ;). Temat szeroki jak rzeka, gdzie pytań powiązanych z głównym tematem może być bez liku – czym jest koronawirus, jak nosić maseczkę, jak uszyć maseczkę, ile trwa kwarantanna, jak przebiega kwarantanna, ile osób na weselu, ile osób na pogrzebie… i tak w nieskończoność.

Drugim tematem, który najbardziej wzbudzał zainteresowanie użytkowników w roku 2020 były wybory prezydenckie w USA. Niemal cały świat żył zaciętą rywalizacją pomiędzy Donaldem Trumpem a Joe Bidenem. Ciekawostką w tym przypadku jest fakt, iż fraza “Wybory USA”, w listopadzie osiągnęła 5 mln wyszukiwań. Internauci z zaangażowaniem poszukiwali w wyszukiwarce Google informacji dotyczących przebiegu wyborów oraz wyników.

News, tematy z najwyższą liczbą wyszukiwań w Google
News, tematy z najwyższą liczbą wyszukiwań w Google

Ludzie

W kategorii ludzie największą popularność pod względem wyszukiwań w Polsce i na świecie zyskał Joe Biden. Zdecydowany wpływ na wyniki i zainteresowanie użytkowników miały wspomniane wcześniej wybory prezydenckie w USA. Zapytania kierowane do Google, dotyczyły w dużej mierze tego konkretnego wydarzenia oraz wyniku głosowania.

Kategoria
Kategoria „Ludzie”, popularność poszczególnych osób w Google

Filmy mające najwięcej wyszukiwań w Google

365 dni – o tym filmie mówiła cała Polska i nie tylko… 😉 Obecnie jest jednym z najpopularniejszych filmów w brytyjskiej edycji Netflix. Do tego dorzucę jeszcze fakt, że znajdował się w pierwszej dziesiątce rankingu na amerykańskiej wersji platformy. Film znany i … lubiany? Zdania są podzielone, faktem jednak jest to, iż było o nim głośno. W Polsce, w 2020 roku uplasował się na pierwszym miejscu pod względem ilości wyszukiwań Google, w skali globalnej znalazł się na pozycji 4. Sprawdź najpopularniejsze filmy w 2020 roku:

Filmy z największą liczbą wyszukiwań w Google
Filmy z największą liczbą wyszukiwań w Google

Seriale

Wśród seriali, pod względem wyszukiwań w Polsce zdecydowanie królował “Dom z Papieru” Alexa Pina. Największą popularność w roku 2020 osiągnął w kwietniu, gdzie łączna liczba wyszukiwań w Google wyniosła ponad 1 mln. W skali światowej serial ten zajął miejsce 3, kolejno przed nim uplasowały się takie ekranizacje jak “Król Tygrysów” i show telewizyjne Big Brother Brazylia.

Seriale z największą liczbą wyszukiwań w Google, jakich seriali szukali użytkownicy”
Seriale z największą liczbą wyszukiwań w Google, jakich seriali szukali użytkownicy”

Ocena 5/5 (głosów: 1)