hostinger hosting provider logo najlepszy hosting ranking hostingów

Hostinger to najlepszy wybór, jeśli chcesz wydać jak najmniej, aby nadal uzyskać niewiarygodnie niezawodną wydajność.

Hostinger – Informacje o hostingu + recenzja

Zalety

 • Najniższa cena hostingu na rynku
 • Zoptymalizowany pod kątem wydajności
 • Intuicyjny i łatwy w użyciu interface
 • Chat 24/7 w wielu językach
 • Instalacja WordPress jednym kliknięciem
 • Bezpłatna migracja wytryny
 • Bezpłatna domena i bezpłatny SSL
 • 30 dniowa gwarancja na zwrot pieniędzy
 • Darmowy kreator stron www dla użytkowników

Wady

 • Codzienne kopie zapasowe płatne dodatkowo
 • Brak dedykowanych serwerów
 • Brak możliwości kontaktu telefonicznego

Lokalizacje serwerów

 • Europa: Holandia, Wielka brytania, Litwa
 • Ameryka: Stany zjedoczone, Brazylia
 • Azja: Singapur, Indonezja
Ocena wydajnościA
Średni czas ładowania460 ms
Średni czas odpowiedzi146 ms

Hostinger staje się dobrze znaną marką w branży hostingu WordPress. Oferuje niedrogi hosting, całodobową obsługę czatu na żywo i solidną platformę do hostowania Twojej witryny. W ofercie znajdziesz również hosting specyficzny dla geolokalizacji z możliwością wyboru 7 centrów danych w USA, Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Hostinger obsługuje ponad 29 milionów użytkowników w 178 krajach co czyni ich jedną z najszybciej rozwijających się firm hostingowych na świecie. Ponadto mają specjalną 80% zniżkę dla czytelników Clickworth w połączeniu z bezpłatnym SSL i bezpłatną nazwą domeny.

 Aby skorzystać z promocji musisz jedynie kliknąć ten link, przed dokonaniem zakupu. Rabat zostanie naliczony automatycznie.

Co znajdziesz w naszej recenzji?

Wszystkie firmy hostingowe oferują podobne plany hostingowe z tymi samymi obietnicami. W naszej recenzji przetestujemy ich obietnice w następujących obszarach:

 • Szybkość i wydajność: jak szybko Twoja witryna będzie się ładować w Hostingerze?
 • Niezawodność: czy możesz na nich polegać, aby zapewnić stałą dostępność Twojej witryny?
 • Funkcje: Co obejmują plany hostingowe Hostingera?
 • Ceny: Ile kosztuje Hostinger i czy możesz uzyskać dobrą ofertę, aby zaoszczędzić pieniądze?
 • Obsługa klienta: czy będziesz w stanie uzyskać szybką pomoc, gdy jej potrzebujesz?

Hostinger: Testy wydajności

Użytkownicy WPBeginner ufają naszym recenzjom, ponieważ polecamy tylko produkty i usługi, z których sami korzystaliśmy. W przypadku naszych recenzji hostingu WordPress rejestrujemy się w każdej najlepszej firmie hostingowej i dokładnie testujemy jej roszczenia, przeprowadzając własne testy wydajności.

W celu przeprowadzenia tej recenzji zarejestrowaliśmy konto hostingowe w Hostingerze i zainstalowaliśmy WordPress (konstruktor stron internetowych). Korzystając z domyślnego motywu, wypełniliśmy witrynę fikcyjnymi danymi, w tym mediami i obrazami. W ten sposób nasza witryna testowa wyglądała i zachowywała się jak prawdziwa witryna WordPress.

Test prędkości

Szybka strona internetowa ma kluczowe znaczenie dla sukcesu naszych użytkowników. Zapewnia dobre wrażenia użytkownika, a także poprawia SEO. Dlatego pierwszym przeprowadzonym przez nas testem był pomiar szybkości witryny za pomocą Pingdom.

Oto wyniki:

hostinger podsumowanie

Szybkość ładowania naszej strony testowej wynosiła ułamek sekundy, co jest świetnym wynikiem, natomiast sam ten test nie pokazuje pełnego obrazu, ponieważ nasza strona testowa nie ma żadnego ruchu.

Test obciążenia strony

Następnie chcieliśmy zobaczyć, jak dobrze Hostinger radzi sobie z ruchem w witrynie w godzinach szczytu. Aby to zmierzyć, użyliśmy narzędzia o nazwie K6 (wcześniej nazywanego Load Impact).

Stopniowo zbudowaliśmy do 100 unikalnych użytkowników jednocześnie, aby zobaczyć, jak serwer poradzi sobie ze zwiększonymi żądaniami z wielu połączeń w tym samym czasie.

Oto wyniki:

hostinger test obciążenia

Niebieska linia reprezentuje czas wczytywania strony, a zielona linia reprezentuje liczbę użytkowników w witrynie.

Jak widać, Hostinger wypadł naprawdę dobrze w tym teście. Gdy zwiększyliśmy liczbę wirtualnych użytkowników, czas odpowiedzi utrzymywał się na stałym poziomie.

Oznacza to, że jeśli masz witrynę małej firmy, sklep internetowy lub rozwijającego się bloga, Twoja witryna może z łatwością poradzić sobie z nagłymi skokami ruchu.

Test odpowiedzi serwera

Następnie chcieliśmy przetestować, w jaki sposób nasza witryna testowa odpowiada na żądania z różnych lokalizacji geograficznych. Aby to zmierzyć, użyliśmy narzędzia o nazwie Bitcatcha.

Oto wyniki:

hostinger test odpowiedzi serwera

Jak widać, czasy odpowiedzi były świetne na całym świecie, szczególnie w Europie i Ameryce Północnej.

Test dostępności

Należy również zauważyć, że nasza strona internetowa nie uległa awarii podczas testów i nie odnotowała żadnych przestojów. Włączamy śledzenie uptime, ponieważ czasami podczas testów warunków skrajnych niektóre serwery hostingowe ulegają awarii.

To kolejny znak, że Hostinger jest niezawodną platformą hostingową.

hostinger test dostępności


Hostinger: Plany hostingowe i funkcje

Hostinger oferuje różnorodne plany hostingowe z różnymi funkcjami. Obejmuje to hosting współdzielony, hosting WordPress, hosting VPS oraz Cloud hosting. Oprócz tego hostinger posiada własne narzędzie do budowy stron internetowych Zyro.

Najtańsza oferta hostingu Twojej strony www

Skorzystaj z promocji

Wszystkie stawki widoczne wyżej są promocyjne, więc ich cena wzrośnie po odnowieniu subskrypcji. Aby utrzymać niskie stawki przez jak najdłuższy czas najlepiej wykupić plan na 48 miesięcy z góry.

Plan współdzielonego hostingu Premium zawiera 100 GB miejsca na dysku SSD. Jest to wystarczająco dużo dla większości stron internetowych, ale jeśli potrzebujesz więcej, na stronie jest wiele innych planów, które możesz dopasować do potrzeb swojej strony. W planie premium lub business dostaniesz również darmową domenę na rok, której koszt to średnio 150zł/ rocznie.

Dodatkowo wszystkie plany obejmują bezpłatny certyfikat SSL oraz funkcję cachowania LiteSpeed, która znacznie przyspieszy ładowanie twojej strony na silniku WordPress.

Hostinger oferuje również bezpłatne cotygodniowe kopie zapasowe nawet w ramach planu podstawowego. W większości przypadków jest to opcja, za którą musisz dodatkowo płacić.

Podsumowując, od marketingu po interfejs użytkownika do zarządzania witryną, jest to wysokiej jakości hosting z szeroką gamą funkcji w każdym planie. Jeśli nie lubisz cPanel, Hostinger używa hPanel. Własnego, przyjaznego dla użytkownika panelu sterowania, z którego może korzystać każdy administrator. hPanel ma również dedykowany pulpit nawigacyjny dla silnika WordPress.

Hostinger oferuje również osobny plan tylko na hosting poczty e-mail już od 3,85 PLN miesięcznie.

Dzięki gwarancji dostępności przez 99,9% i wsparciu 24/7, Hostinger oferuje wszystko, czego potrzebujesz w bezkonkurencyjnej cenie.

Pozostałe plany hostingowe

Hosting współdzielony nie jest dla Ciebie? Nic straconego. Hostinger oferuję również inne plany hostingowe dla bardziej zaawansowanych użytkowników, które możesz porównać poniżej.

Cloud Hosting

Skorzystaj z promocji

PlanyStartupProfessionalBusiness
max. ilość witryn300300300
pamięć (RAM)3 GB6 GB12 GB
pamięć SSD200 GB250 GB300 GB
rdzenie procesora246
przepustowośćbez ograniczeńbez ograniczeńbez ograniczeń
zasoby izolowanevvv
darmowa domenavvv
dedykowany adres IPvvv
darmowy certyfikat SSLvvv
integracja z Cloudflarevvv
menadżer pamięci podręcznejvvv
liczba kont e-mail100100100
aplikacja App Installervvv
codzienne kopie zapasowevvv
zaawansowany panel sterowaniavvv
menedżer dostępuvvv
wiele wersji PHPvvv
gwarancja dostępności 99,9%vvv
obsługa 24/7/365vvv
liczba i-węzłów200000028000003200000
wielkość bazy danych6 GB6 GB6 GB
procesy wejścia50100150
aktywne procesy100200300
I/O (KB/s)102402048040960
IOPS128256512

WordPress Hosting

Skorzystaj z promocji

PlanySingleStarterBusinessPro
max. ilość witryn1100100300
RAM768 MB1024 MB1536 MB3072 MB
pamięć SSD30 GB100 GB200 GB200 GB
rdzenie procesora1122
przepustowość100 GBbez ograniczeńbez ograniczeńbez ograniczeń
zasoby izolowane2bez ograniczeńbez ograniczeńbez ograniczeń
darmowa domenaxvvv
dedykowany adres IPxxxv
darmowy certyfikat SSLvvvv
menadżer pamięci podręcznejvvvv
liczba kont e-mail1100100100
codzienne kopie zapasowexxvv
zaawansowany panel sterowaniavvvv
menedżer dostępuvvvv
wiele wersji PHPvvvv
gwarancja dostępności 99,9%vvvv
obsługa 24/7/365vvvv
liczba i-węzłów2000004000006000002000000
wielkość bazy danych3 GB3 GB3 GB6 GB
procesy wejścia10203050
aktywne procesy254060100
I/O (KB/s)10241024102410240
IOPS64128128128

Hostinger: Wsparcie i obsługa klienta

Hostinger zapewnia całodobową obsługę klienta za pośrednictwem czatu na żywo. Obecnie nie oferują wsparcia telefonicznego. Ich zespół jest dobrze wyszkolony i służy pomocą w razie potrzeby.

Hostinger oferuje wsparcie klientom na całym świecie w ponad 40 językach.

Zespół obsługi klienta jest bardzo responsywny, a czas reakcji jest prawie natychmiastowy. Inne recenzje użytkowników również zgłosiły dobre wrażenia klientów podczas interakcji z zespołem pomocy technicznej.

Oprócz czatu na żywo, Hostinger posiada obszerną bazę wiedzy, która zawiera szczegółowe samouczki krok po kroku, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania klientów.

Czy hostinger jest dla mnie?

Teraz, gdy przeczytałeś całą naszą recenzję odnośnie usług hostingowych Hostingera, możesz się zastanowić, czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

Polecamy Hostingera wszystkim początkującym, którzy chcą założyć stronę internetową bez wydawania zbyt dużych pieniędzy. Niskie ceny hostingu współdzielonego oferują dobry stosunek jakości do ceny, doskonałą wydajność i niezwykle łatwy w użyciu panel sterowania.

W pakiecie otrzymasz bezpłatną migrację strony internetowej, buforowanie LiteSpeed, obsługę Cloudflare CDN i kilka innych fajnych funkcji. Możesz także zainstalować dowolne wtyczki WordPress, szablony, narzędzia do tworzenia stron typu „Drag & Drop” i o wiele więcej.

Gotowy do rozpoczęcia korzystania z Hostingera? Kliknij tutaj, aby wybrać odpowiedni plan hostingowy dla swojej strony.

Kupon na usługi hostingowe od Clickworth

Nasi czytelnicy otrzymują od hostingera 80% zniżki na hosting i darmową domenę na rok (z wyjątkiem planu pojedynczego).

Aby skorzystać z promocji musisz jedynie kliknąć ten link, przed dokonaniem zakupu. Rabat zostanie naliczony automatycznie.

Hostinger: Najczęściej zadawane pytania

Oto odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących usługi hostingowej Hostinger.

1. Gdzie znajduje się hostinger?

Główna siedziba Hostingera znajduje się w Kownie na Litwie. Mają jednak lokalizacje w kilku krajach, w tym w Brazylii, Indonezji i Singapurze.

Serwery Hostingera znajdują się w USA, Europie (Holandia, Litwa, Wielka Brytania), Azji (Indonezja i Singapur) oraz Ameryce Południowej (Brazylia).

2. Dlaczego Hostinger jest taki tani?

Hostinger oferuje tanie plany hostingowe, ograniczając zasoby serwera procesora dostępne dla klientów w oparciu o ich plan hostingowy. W ten sposób większość firm hostingu współdzielonego jest w stanie zaoferować niedrogie usługi hostingowe.

Gdy Twoja witryna zacznie się rozwijać i osiągnie limit, możesz przejść na ich plany VPS lub chmury. Dzięki temu klienci mogą płacić w miarę ich rozwoju.

3. Czy hostinger jest dobrą firmą hostingową?

Tak, Hostinger to niezawodna firma hostingowa z wieloletnim doświadczeniem w branży hostingu współdzielonego. Oferują solidną platformę w przystępnych cenach, która umożliwia milionom klientów stworzenie swojej pierwszej strony internetowej lub rozpoczęcie nowego biznesu.

4. Czy hostinger oferuje bezpłatną nazwę domeny?

Tak, Hostinger oferuje bezpłatną nazwę domeny wraz z planami Premium i Business. Ich plan pojedynczy nie obejmuje bezpłatnej nazwy domeny.

5. Czy Hostinger jest lepszy niż Bluehost?

Hostinger i Bluehost oferują nieco inne usługi i obaj są świetnymi dostawcami usług hostingowych. Hostinger jest lepszy dla użytkowników szukających tańszego hostingu stron internetowych z pewnymi ograniczeniami. Z drugiej strony Bluehost jest lepszy dla użytkowników szukających nieograniczonego wszystkiego, płacąc trochę więcej.

6. Jak Hostinger wypada na tle innych firm hostingowych?

Często jesteśmy pytani, jak Hostinger wypada w porównaniu z innymi współdzielonymi firmami hostingowymi, takimi jak GoDaddy, HostGator lub SiteGround.

Wierzymy, że Hostinger pokonuje GoDaddy pod względem cen i doświadczenia użytkownika. W wielu aspektach konkuruje łeb w łeb z HostGatorem.

SiteGround oferuje nieco inną usługę hostingową i jest droższy niż Hostinger. Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie niska cena, Hostinger będzie idealnym wyborem na początek.

Gotowy do rozpoczęcia swojej przygody z Hostingerem? Uzyskaj 80% zniżki na swój plan hostingowy. Aby skorzystać z promocji musisz jedynie kliknąć ten link, przed dokonaniem zakupu. Rabat zostanie naliczony automatycznie.

Porównaj Hostingera z innymi firmami hostingowymi korzystając z naszego rankingu hostingów, który pomoże Ci dopasować najlepszy hosting do Twojej strony www.

Ranking Hostingów

Porównaliśmy dla Ciebie najlepsze firmy hostingowe aby ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji.